Samsung Galaxy S24 serisi Ultra HDR desteğiyle gelecek

Samsung’un Galaxy S24 serisi, mobil dünyasında bir adım öne çıkmak için Ultra HDR özelliğini entegre ediyor. Duyumcu Ice Universe’in aktardığına göre serinin tüm modelleri – Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra – bu özelliği destekleyecek.

Android 14’le tanıştığımız Ultra HDR, HDR fotoğraf ve videolarını asıl formatlarıyla görüntülememize ve kaydetmemize olanak tanıyor. Bazı Çinli amiral gemisi telefon üreticileri bu özelliği cihazlarına eklemiş olsa da Samsung bu konuda bir adım gerideydi. Artık Samsung da bu özelliği Galaxy S24 serisine dahil ediyor.

Söz konusu serinin ekrana dair dikkat çeken bir diğer özelliği ise parlaklık kapasitesi. Galaxy S24 serisi, Galaxy S23 serisinden %42 daha parlak olan, 2.500 nit’e kadar çıkabilen Super AMOLED ekranlarla geliyor. Bu da demek oluyor ki bu ekranda HDR içeriği müthiş bir şekilde görebilirsiniz.

Samsung Galaxy S24 serisi Ultra HDR desteğiyle gelecek

Genelde Android telefonlar HDR içerikleri SDR ekrana uygun bir şekilde gösteriyor ve bu da geniş dinamik aralığı kaybetmeye sebep oluyor. Ancak iPhone’lar bu konuda bir adım öndeydi ve uzun süre HDR içeriği destekliyordu. Android 14’le tanıtılan Ultra HDR sayesinde Samsung gibi diğer Android üreticileri de bu özelliği amiral gemisi telefonlarına getiriyor.

Bu, Galaxy S24 serisindeki Ultra HDR özelliğinin kullanıcılarına tam olarak neler sunacağı konusunda bir fikir veriyor. Kullanıcılar artık çektikleri fotoğraf ve videoların tüm detaylarını, renklerini, HDR formatının sunduğu tüm avantajlarıyla deneyimleyebilecek. Bu da izleme deneyimini çok daha zengin ve etkileyici kılacak. Galaxy S24 serisinin 2024 başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir