TÜRK-İŞ ve SİME-SEN 1 Mayıs’ta Taksim’de


TÜRK-İŞ ve Sivil Memurlar Sendikası (SİME-SEN) üyeleri Taksim Meydanı’ndaki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle TÜRK – İŞ ile SİME-SEN üyeleri Taksim’e geldi. Yönetim kurulu  üyeleri Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’na yürüdü. Anıta çelenk bırakan TÜRK-İŞ ve SİME-SEN üyeleri bir basın açıklaması yaptı.

“BU BAYRAM EMEKLİLERİN, DAR GELİRLİLERİN, BU BAYRAM ÇOCUKLARIN GELECEĞİNİN BAYRAMI”

TÜRK-İŞ Sendikasından Cemail Bakındı, “Bu yıl da böyle bize kısıtlı bir şekilde tahsis edilmiş bir Taksim Meydanı’nda bayramımızı kutlamak zorunda kaldık. Temennim odur ki Türkiye daha özgür herkesin çok rahat bir şekilde bu bayramları birlikte kutlayabileceğimiz günler gelsin. Biz bu mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız. Bu bayram yalnız bizlerin bayramı değil. Bu bayram emeklilerin, dar gelirlilerin, bu bayram çocukların geleceğinin bayramı. Dolayısıyla iyi bir Türkiye’yi bulmaya çalışıyoruz. Özgür bir Türkiye’yi bulmaya çalışıyoruz. Ülkemizin zorlukları var. Bu 1 Mayıs’ı maalesef, büyük üzüntüyle kutluyoruz. Bunu bir kutlama değil sadece haklarımızı haykırma olarak telakki ediyorum. Güneyimizdeki 11 vilayette ölen kardeşlerimize başsağlığı diliyorum. Akrabalarına başsağlığı diliyorum. Kalanlara sağlık diliyorum” dedi.

“KAMU EMEKÇİLERİNİN PROBLEM VE HAKLI TALEPLERİNİ GÜNDEME GETİRMEK ÜZERE MEYDANLARDAYIZ”

Sivil Memurlar Sendikası Genel Sekreteri Oğuz Durkut ise “Bugün vermiş olduğu mücadele ile Türkiye’de örneği bulunmayan bir sendikal geçmişe sahip olan, ülkemizin bağımsız en büyük sendikalarından Sivil Memurlar Sendikası olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutlamak ve kamu emekçilerinin problem ve haklı taleplerini gündeme getirmek üzere meydanlardayız. Bu vesileyle 1 Mayıs ‘ta alanlarda çalışmak zorunda kalan basın emekçileri ve güvenliğimizi sağlayan Emniyet personelleri başka olmak üzere tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutluyoruz” ifadelerini kullandı.Basın açıklamasının ardından SİME-SEN üyeleri 1 Mayıs 1977’de ölenlerin anısına Kazancı Yokuşu’na karanfil bıraktı.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir