Saçlarınızı Sadece Saç Kremi ile Yıkarsanız Ne Olur?

Her gün yeni bir saç trendi ortaya çıkıyor ve bize parlak, sağlıklı saçlar vaat ediyor.  Bir süredir var olan trend ise saçınızı şampuan kullanmadan, sadece saç kremi ile yıkamak. Peki saçımızı saç kremi ile yıkarsak ne olur? Detaylar için buyurun…?

‘Bu içerik marka iş birliği içeriyor olabilir.’ 

‘Bu içerikten alışveriş yapmaya karar verirseniz, Onedio sayfadaki bağlantılardan gelir elde edebilir. Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Onedio sorumlu değildir.’

Kaynak: https://bestlifeonline.com/what-happe…

Her gün yeni bir saç trendi ortaya çıkıyor ve bize parlak, sağlıklı saçlar vaat ediyor. Bir süredir var olan trend ise saçınızı şampuan kullanmadan, sadece saç kremi ile yıkamak.

Peki saçımızı sadece saç kremi ile yıkarsak ne olur?

Saçlarınız sadece saç kremi ile yıkamak için uygunsa, çarpıcı sonuçlar elde edilebilir. Kıvırcık veya dalgalı saçlara sahip olanlar, saçlarının daha yumuşak, daha az kıvırcık ve daha az kabarık göründüğünü fark edecekler.

Birkaç hafta deneyin ve nasıl gittiğini görün. Her iki haftada bir, şampuan kullanarak birikimi giderin. Bu adımı atlamayın çünkü sürekli saç kremi ile yıkamanın zararlı etkileri olabilir.

İnce, yağlı veya düz saçlara sahip olan insanlar bu uygulamadan iyi sonuçlar almayabilir. Çok fazla saç kremi saçı ağırlaştırarak ince telli saçların yağlı görünmesine neden olur.

Düzenli olarak şampuan kullanımını atlamak ve sadece saç kremi kullanmak kafa derisinde ürün birikmesine neden olur.

Saç kremi, saç derisi ve saçtaki yağ ve kiri gidermek için formüle edilmedi. Saç derisi etkili bir şekilde temizlenmediğinde, tıkanmış saç kökleri kepek, tahriş ve saç dökülmesine neden olabilir.

Boyalı saçlarınız varsa bu uygulama ile saç renginizi uzun süre koruyabilirsiniz. Yine de saç derinizin sağlığını korumak için arada şampuan ile yıkama yapmalısınız.

Saç folikülü, bu uygulamadan sonra nefes almayabilir ve saçınız uzamayabilir. Saçlarınızı uzatmaya çalışıyorsanız, bu trendi uygulamamanız daha sağlıklı olacaktır.

Saç kremleri için buraya bakabilirsiniz.

Şampuan, saçı temizleyen bir uygulama olduğu için uzun süre kullanmadığınızda, saçınızda bir koku oluşabilir.

Saçınıza uygun şampuanı da buradan bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir