Dünya onu ‘en ünlü yetim bebek’ olarak tanımıştı: Efsane müzisyenin biricik kızı evlendi

Aradan yıllar geçti. Daha bir bebekken yetim kalan o küçük kız büyüdü, 31 yaşına geldi. Sonunda sevdiği adamla da bir yuva kurdu. Üstelik evlendiği kişi de spor dünyasının bir ünlüsünün oğlu.

Bu düğün haberi geldiğinde, babasının şarkılarını dinleyen bir kuşak, genç kadın için sevindi. Bir yandan da daha 30 yaşına bile gelmeden ölen o ünlü müzisyeni bir kere daha hatırladı.

KURT COBAIN’İN BİRİCİK KIZIYDI
Bu öykünün kahramanı Frances Bean Cobain. Yani bir dönem müzik dünyasında fırtınalar estiren Nirvana grubunun solisti Kurt Cobain’in kızı…

Kurt Cobain henüz 27 yaşındayken hayranlarını büyük bir üzüntüye boğarak bu dünyaya veda ettiğinde Frances Bean daha iki yaşına bile gelmemişti. Cobain, yaşasaydı daha 55 yaşında biricik kızının mutlu gününe tanıklık edecekti.Ama olmadı.

Frances Bean Cobain’in kiminle evlendiğine gelirsek… Evlendiği kişi de bir ünlünün, skateboard şampiyonu Tony Hawk’ın oğlu Riley Hawk.

İnternetteki TMZ adlı sitenin haberine göre Frances Bean ile Riley Hawk, 7 Ekim’de hayatlarını birleştirdi.

7 EKİM’DE EVLENDİLER
Düğün törenine ünlüler de katıldı. Konuklar arasında Drew Barrymore ile REM adlı müzik grubunun solisti Michael Stipe da vardı.

Kurt Cobain’in hayranları bu mutlu habere çok sevindi. Sosyal medyada yapılan yorumlarda 90’lı yılların müzik efsanelerinden birinin kızıyla yine aynı dönemde spor dünyasına damgasını vuran bir şampiyonun oğlunun evliliği onları sevindirdi.

Frances Bean Cobain, geçen yılın ocak ayında sosyal medyadan Hawk ile ilişkilerini ilan etmişti. Söz konusu fotoğrafta Frances Bean ve Riley’ın yanı sıra genç adamın babası ve üvey annesi bir yat gezisinde görülüyordu.

İKİNCİ EVLİLİĞİNİ YAPTI
Bu arada bunun Frances Bean’ın ikinci evliliği olduğunu da hatırlatalım. Cobain, ilk evliliğini 2014 yılında Isaiah Silva ile yaptı. Fakat bu evlilik sadece 21 ay sürdü.

Boşandıkları sırada Frances Bean Cobain ile Isaiah Silva, Kurt Cobain’den kızına kalan 450 milyon dolarlık mülk için mücadele etti. Silva bu mülkten hiç bir pay alamadı.

O boşanma davası sırasında eski çift, Cobain’in ikonik gitarı için de yasalar karşısında gerilim yaşadı. Frances Bean Cobain, boşanma anlaşmasındaki koşullar uyarınca o ünlü gitarı eski eşine kaptırdı.

BABAANNESİ İLE TEYZELERİ BÜYÜTTÜ
Frances Bean Cobain, babası öldükten sonra çok da talihli sayılmayacak bir hayat sürdü.

O dönemde hareketli ve kimi zaman skandallarla dolu bir hayat sürdüren annesi Courtney Love, kızının velayetini kaybetti. Bunun üzerine Frances Bean’i Kurt Cobain’in annesi ve Love’un kız kardeşleri büyüttü.

BİR NESİL ONU HİÇ UNUTMADI
Frances Bean Cobain’in babası Kurt Donald Cobain, 1990’lı yıllara damgasını vuran Nirvana grubunun solisti ve şarkı sözü yazarıydı.

‘X Kuşağ’ı olarak adlandırılan kuşağın sözcüsü ilan edilen Cobain, alternatif rock tarihine damgasını vuran müzisyenlerden biri olarak hafızalara kazındı.

Nirvana grubu, grunge olarak adlandırılan Seattle müzik sahnesinin bir parçası olarak kuruldu. İlk albümleri Bleach 1989 yılında piyasaya çıktı. Fakat grup asıl çıkışını 1991 tarihli Nevermind adlı albümle yaptı.

Özellikle de Smells Like Teen Spirit ile bir çığır açtılar. Nirvana grubu son albümü In Utero’yu 1993 yılında çıkardı.

FRANCES 18 AYLIKKEN ÖLDÜ
Cobain, 8 Nisan 1994‘te bütün dünyayı şoke ederek bu dünyadan ayrıldı. Kurt’un cesedi, Seattle’daki evinin garajının üzerindeki odada, alarm sistemi yerleştirmek için gelen bir elektrikçi tarafından bulundu.

Kot pantolonunu, gömleğini ve ayakkabılarını giymiş olan Kurt, göğsünün üzerinde bir pompalı silah ile sırt üstü uzanmış durumdaydı. Tek bir kurşun ile suratını dağıtmıştı.

Cesedin yanında birtakım kişisel eşyalarla birlikte ‘To Boddah’ diye başlayan bir de intihar mektubu bulundu. Ama zamanla ortaya çıkan deliller ölümünün intihar olup olmadığı konusunda kafa karıştırdı.

Kurt Cobain’in ölümünden sonra Nirvana grubu dağıldı. Yıllar içinde Cobain’in ölümünün intihar olmayabileceği tartışmaları yaşandı.

ÖLÜMÜNDEN SONRA BİLE MİLYON DOLARLAR KAZANDI
Cobain, müzik dünyasında öyle bir efsane haline gelmişti ki ölümünden sonra bile mirasçılarına milyonlar kazandırdı.

Sahnede parçaladığı gitarı 595 bin dolara satıldı. Başka bir açık artırmada 14 bin dolara, ölümünden bir yıl önce MTV Unpluggeg konserinde giydiği ünlü hırkası da 6 milyon dolara satıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir