Artık kadınların giyim tercihleri” Minimalizm “yolunda !!! Tasarımcılar Paris Moda Haftası’nda “Scandi” stilini genişletiyor….

Cecilie Bahnsen ruhani, ultra kadınsı tasarımlarıyla tanınıyor. Danimarkalı tasarımcının Paris Moda Haftası’ndaki defilesi, beyaz, siyah, kırmızı ve pembe renkteki bulut benzeri elbiselerle temayı tamamladı. Bunlar denim ve trikolarla karıştırıldı.

Sahne arkasında, tasarımlarından birini giyen Bahnsen, koleksiyonun “büzme, kapitone, nakış gibi tüm bu eski geleneksel teknikleri hayata döndürdüğümüz, ama aynı zamanda gerçekten çok rahat.

Bahnsen’in ötesinde bölgedeki diğer tasarımcılar da Paris’teki Scandi tanımını genişletiyor. Minimalizmi sanatsal yaklaşımıyla şehirde yerleşik bir marka haline gelmesine yardımcı oluyor.

Danimarkalı kardeşler Julius ve Victor Juul tarafından kurulan Heliot Emil, salı gecesi gösteriye çıktı. Etiket, Rick Owens geleneğinde gotik bir görünüme sahip. Bu arada Hodakova, eski kemerleri, sutyenleri ve deriyi kullanarak ileri dönüşüme yaratıcı bir yaklaşım getiriyor.
Yine de, klasik Scandi minimalizmi dünya çapında hala hayranlıkla karşılanıyor; hatta Succession’un Shiv Roy onaylı sessiz lüksünün modanın en sevdiği görünüm olarak hakim olduğu bir dönemde bu hayranlık daha da artıyor.

Cecilie Bahnsen Spring 2024. Photo: Launchmetrics Spotlight

İskandinav bölgesiyle ilgili başka bir niteliği, yani herkese karşı adalet duygusunu sergiliyor. Petersson şöyle diyor: “Aradığınız görünüm ne olursa olsun, Scandi tasarımının güzelliği herkesin zevkine uygun bir şeyler bulunmasıdır. Tasarımcılar, daha geniş bir kitlenin keyif almasına olanak tanıyan erişilebilir bir fiyat noktasında perakende satış yapan keskin tasarımlar sunmaya devam ediyor. Sonuçta bu daha kapsayıcı hissettiriyor.
Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da bu markaların çoğunun sorumlu tasarım ve yavaş modaya odaklanma eğiliminde olmasıdır. Bu genellikle Scandi markaları için bir önceliktir ve bu da onları daha sürdürülebilir bir şekilde alışveriş için mükemmel bir seçim haline getirir.
Dolayısıyla, en iyi İskandinav markalarından bazılarını gardırobunuza getirmek istiyorsanız, ister sonsuza kadar giyeceğiniz önemli parçalara yatırım yapmak, ister tüm yıl boyunca stil sahibi olabileceğiniz geçiş kıyafetleri için alışveriş yapmak olsun, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var.

Yazan:

Zibilondon Designer Zeynep Moreau

Kaynak:www.zibilondon.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir