Angut Kuşu kanat çırpıyor

Türkiye’nin, engelsiz bir yaşam için yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleriyle tanıdığı Orman Yüksek Mühendisi Serkan Erol, bu kez kamuoyunun karşısına bir şiir kitabıyla çıkacak. Erol’un Atayurt Yayınevi’nden çıkan ‘Angut Kuşu’ adlı kitabının tanıtımı cumartesi günü Yalova Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin etkinliğinde yapılacak. Halil İnalcık Kültür Merkezi’nde saat 14.00’te düzenlenecek söyleşi ve imza etkinliğinde, Serkan Erol ilk kitabını okuyucularıyla buluşturacak.

Erol, kitabına ‘Angut Kuşu’ ismini vermesini “Benim için Angut Kuşu sadakati temsil eden bir kuş. Yaşamım boyunca gittiğim her yerde, yaptığım her işte ve girdiğim her kalpte bir iz bırakmayı kendine amaç edinmiş biri olarak, sevdiklerime ve okuyucularıma bağlılığımı ifade etmek için bu ismi vermeyi istedim” dedi. Şiirin kendisi için bir tutku olduğunu kaydeden Serkan Erol sözlerini şöyle sürdürdü: “Küçüklüğümden bu yana yaşadığım hüzünleri, sevinçleri, hayal kırıklıklarını ve hayata dair öğrendiklerimi şiir dizelerine döktüm. Kalbimin yansıması olan bu kitap aracılığıyla okuyucuların kalplerinde yer almayı ve orada tutunmayı yürekten arzuluyorum. En büyük hayalim ülkemizin yetiştirdiği önemli şiir üstatlarının izinden giderek şiirlerimi geniş kitlelere buluşturmak.’’

Serkan Erol

Türkiye’nin en başarılı 10 gencinden biri seçildi

Doğum zorluğu nedeniyle cerebral palsy rahatsızlığı bulunan Serkan Erol, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir süre gazetecilik yaptı. Ulusal gazetelerde köşe yazarlığı ve muhabirlik yapan Erol, aralarında Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in de bulunduğu birçok kişiyle röportaj gerçekleştirdi, sosyal sorumluluk kapsamında Okan Bayülgen, Beyazıt Öztürk ile birlikte program yaptı. 2006 yılında yapmış olduğu başarılı sosyal sorumluluk projelerinden dolayı JCI Türkiye (Uluslararası Gençlik Birliği) tarafından “Türkiye’nin en Başarılı On Genci” ödülünü kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir