AKP’li Turan için harekete geçtiler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklandı. Bu gelişme sonrasında AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın 2020 yılında bir televizyon programında Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin yaptığı konuşma gündeme geldi.

Turan, 2020’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun kürsü heyecanına kapıldığını söylerken yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olamaz, bu kadar net. Kürsü heyecanıyla bir anlık ifadeydi o. Göreceksiniz ki bu sözleri revize edilecek. Bir defa Kılıçdaroğlu’nu kaset operasyonu ile genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez.

Siyasi dostlarına rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, lider olmak için genel başkan olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale milletvekili Bülent Turan olarak Cumhurbaşkanlığı’na adayım.”

Turan’ın söz konusu sözlerinin hatırlatılması üzerine Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer, AKP’li Bülent Turan’ın aday olabilmesi için 100 bin imza kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Söz konusu imza kampanyasına da ilk imza atan isim Vahap Özsüer oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir