Agorafobi hastalığına yakalanmıştı! Kim Basinger kocaman şapkasıyla yüzünü gizledi

Tüm dünyanın tanıdğı Kim Basinger; aslında kariyerine modellik yaparak adım attı. Basinger, 16 yaşına geldiğinde Athens Junior Miss Contest’de manken olarak çalışmaya ve kısa zamanda ‘Junior Miss Georgia’ diye anılmaya başladı.

BOND KIZI OLDU

20 yaşına geldiğinde Top Model statüsü kazanan ve oyunculuk dersleri almaya başlayan ünlü isim, Sean Connery’nin uzun bir aradan sonra James Bond rolünü defalığına tekrar üstlendiği ‘Never Say Never Again’ filminde (1983) Bond Kızı oldu. Böylece, güzel oyuncunun sinema oyunculuğu kariyeri kısa zamanda canlandı.

AKADEMİ ÖDÜLÜ KAZANDI

1989 yılında çekilen ‘Batman’ filminde canlandırdığı Vicki Vale karakteriyle daha fazla ünlenen Basinger, 1997 tarihli ‘L.A. Confidential’ filmindeki rolü ile Akademi Ödülüne layık görüldü.

İKİ EVLİLİK YAPTI

1980 yılında Ron Snyder ile evlenen Kim, 1989 yılında boşandı. Ardından 1993 yılında meslektaşı Alec Baldwin ile evlendi ve bu evlilikten şimdilerde ilk bebeğini bekleyen, Ireland adını verdikleri bir kızı oldu. Basinger ve Baldwin, 2002 yılında yollarını ayırdı.

LOS ANGELES’TA GÖRÜNTÜLENDİ

Uzun bir süredir sinemadan uzak olan 69 yaşındaki Kim Basinger, Los Angeles’da görüntülendi. Basinger’ı hafta sonu Los Angeles sokaklarında görenler ünlü oyuncuyu tanıyamadı.

KOCAMAN ŞAPKAYLA GİZLENDİ

Yıllardır agorafobi hastalığından muzdarip olan ünlü yıldız, dışarı çıktığında hep kocaman şapkalarla yüzünü saklıyor. Usta oyuncunun tüm meraklı gözlerden sakınarak yaşamasının sebebi hastalığı.

DAHA ÖNCE İTİRAF ETMİŞTİ

Dışarı çıkma korkusu olarak da bilinen bu korkunç hastalığın pençesine düşen yıldız oyuncu Kim Basinger, bu durumun evden çıkamayacağı, restoranlara gidemeyeceği ya da misafir ağırlayamayacağı bir noktaya geldiğini itiraf etmişti.

AGORAFOBİ NEDİR?

Agorafobi tıpta “paniğe ve kapana kısılmışlık, çaresizlik ya da utanç duygularına neden olabilecek yerlerden ya da durumlardan korkmayı ve kaçınmayı içeren bir tür anksiyete bozukluğu” olarak tanımlanıyor. Agorafobi hastaları bu durumlarda panik atak ve benzeri semptomlar yaşayabiliyor ya da bunu yaşayacaklarından korkarak da panik atak geçirebiliyor.

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir